Wycieczka klas VI na Czantorię

15 października klasy VI wybrały się na wycieczkę w góry. Naszym celem była wyprawa na Czantorię (szczyt graniczny miedzy Polską a Czechami oraz najwyższy szczyt czeskiej części Beskidu). O godzinie 7.52 wyruszyliśmy pociągiem do stacji Ustroń Polana, gdzie znajduje się stacja kolejki linowej, skąd czteroosobowymi krzesełkami w czasie 6 minut wjechaliśmy na polanę Stokłosica.

na wyciągu

Stamtąd czerwonym szlakiem udaliśmy się na Czantorię Wielką gdzie znajduje się wieża widokowa, z której można zobaczyć malowniczą panoramę okolic Ustronia i Wisły, a także piękne tereny po stronie naszych czeskich sąsiadów.

posiłek
6a

Po krótkim wypoczynku zeszliśmy tym samym szlakiem na polanę Stokłosica. Tam zjeżdżaliśmy na letnim torze saneczkowym, mieliśmy okazję zwiedzić sokolarium no i przede wszystkim mogliśmy podziwiać przepiękne widoki.

tor saneczkowy

Około godziny 13.30 zjechaliśmy kolejką w dół i udaliśmy się w kierunku stacji kolejowej. Podczas czekania na pociąg powrotny do domu zorganizowaliśmy kilka konkursów. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 16.05.
Wszystkim bardzo się podobało, a wspaniałe widoki pozostaną na pewno na długo w naszej pamięci!

oczekiwanie na pociąg

Barbara Kudela, Joanna Kukla i Karolina Zioło

4 myśli w temacie “Wycieczka klas VI na Czantorię”

 1. Buhahaha
  Mwhahaha
  Hahaha

  No nie moge xM
  I strach pomyśleć ze my tez tak kiedys wyglądali xM

  Bo dziś pozdrowie se tylko byłą 6@
  ^^ kochOm wOs debile wy moje :*

 2. Ps: Zapomniałam dodać że wszyscy mają czapki jak po byku xM
  Mwhahaha…… Jakoś mam dobre wspomnienia z pedałbudą:D
  Aj aj bo jo normalnie kochOm ta szkołe =*

 3. O, ja też mam miłe wspomniena z SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ Diśka xD

  Tez sobie pozdrowie TYLKO byłą 6a !
  ;*****************************

Możliwość komentowania została wyłączona.