Wycieczka klasowa VIb w Pieniny

Dnia 30.05.2005r. klasa VIb zdobyła jeden z najpiękniejszych szczytów w Polsce – pienińskie „Trzy Korony” znajdujące się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.

W wycieczce wzięło udział 15 uczniów klasy VIb oraz troje uczniów klasy Vb.

Wyjechaliśmy o godzinie 6:00 do miejscowości Sromowce Niżne, skąd udaliśmy się na Trzy Korony. W drodze na szczyt mogliśmy zobaczyć jak robi się zabawki i ozdoby z drewna świerkowego, skosztować mleka koziego, oscypki, napić się kompotu od górali. Podziwialiśmy piękne widoki, między innymi przełom Dunajca.

Dzięki wspaniałym opowieściom przewodnika poznaliśmy góralskie nazwy trzech koron – wysoka Kaśka, gruba Baśka i rozczochrana Maryśka. W drodze powrotnej ze szczytu złapała nas burza, która uniemożliwiła nam zdobycie Sokolicy, ale dzięki której uczniowie poznali zmienność pogody w górach.

Bus czekał na nas w miejscowości Krościenko, w której uczniowie mieli godzinkę czasu wolnego.

W czasie jazdy podziwialiśmy widok na Tatry, ruiny zamku w Czorsztynie, J. Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy. Przejeżdżaliśmy również przez znane miejscowości np.: Wadowice, Andrychów, Kęty. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowolenie i pełni wrażeń.

Organizator: Katarzyna Bilek

3 myśli nt. „Wycieczka klasowa VIb w Pieniny”

  1. O_O w twarz Big Smile zmienilo sie cos w tej szkole ? Smile pani kasiu Smile byla pani moja byla wychowawczyni (pisze artur łaba) Smile niesadizlem ze szkola stworzyla swoja strone internetowa Smile

  2. nie sadziłem że szkoła stworzyła swoja stronę internetowa

    Mężowie niektórych nauczycielek mają czasem chwilę czasu Wink

  3. To właśnie nauczycielki są tak zapracowane, że ich mężowie wiedzą o tym najlepiej, a wszystko przez dokumentację która w szkołach jest tak bardzo ważna. Dziękujemy mężom, którzy to doskonale rozumieją.

Możliwość komentowania jest wyłączona.