Wycieczka klasowa VIb w Pieniny

Dnia 30.05.2005r. klasa VIb zdobyła jeden z najpiękniejszych szczytów w Polsce – pienińskie „Trzy Korony” znajdujące się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.

W wycieczce wzięło udział 15 uczniów klasy VIb oraz troje uczniów klasy Vb.

Wyjechaliśmy o godzinie 6:00 do miejscowości Sromowce Niżne, skąd udaliśmy się na Trzy Korony. W drodze na szczyt mogliśmy zobaczyć jak robi się zabawki i ozdoby z drewna świerkowego, skosztować mleka koziego, oscypki, napić się kompotu od górali. Podziwialiśmy piękne widoki, między innymi przełom Dunajca.

Dzięki wspaniałym opowieściom przewodnika poznaliśmy góralskie nazwy trzech koron – wysoka Kaśka, gruba Baśka i rozczochrana Maryśka. W drodze powrotnej ze szczytu złapała nas burza, która uniemożliwiła nam zdobycie Sokolicy, ale dzięki której uczniowie poznali zmienność pogody w górach.

Bus czekał na nas w miejscowości Krościenko, w której uczniowie mieli godzinkę czasu wolnego.

W czasie jazdy podziwialiśmy widok na Tatry, ruiny zamku w Czorsztynie, J. Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy. Przejeżdżaliśmy również przez znane miejscowości np.: Wadowice, Andrychów, Kęty. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowolenie i pełni wrażeń.

Organizator: Katarzyna Bilek

3 myśli w temacie “Wycieczka klasowa VIb w Pieniny”

  1. O_O w twarz :)) zmienilo sie cos w tej szkole ? :) pani kasiu :) byla pani moja byla wychowawczyni (pisze artur łaba) :) niesadizlem ze szkola stworzyla swoja strone internetowa :)

  2. nie sadziłem że szkoła stworzyła swoja stronę internetowa

    Mężowie niektórych nauczycielek mają czasem chwilę czasu ;)

  3. To właśnie nauczycielki są tak zapracowane, że ich mężowie wiedzą o tym najlepiej, a wszystko przez dokumentację która w szkołach jest tak bardzo ważna. Dziękujemy mężom, którzy to doskonale rozumieją.

Możliwość komentowania została wyłączona.