Dzień Matki u Maluchów

Wymaluję na laurce czerwone serduszko ptaka co ma złote pióra i kwiaty w dzbanuszku. Żyj mamusiu moja miła sto lat albo dłużej bądź szczęśliwa i wesoła zdrowie niech ci służy.

Dnia 19 maja 2005 roku odbyła się u Maluszków uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Matki.”Witaj mamo jak się masz …” zabrzmiały słowa pierwszej piosenki i od razu stworzyła się miła atmosfera. Potem jedna żabka z drugą żabką napotkały żuka, który mocno płakał. W swoją rolę bardzo mocno wczuł się Kacperek, który autentycznie zaczął płakać, a koleżanki (żabki) zgodnie z treścią scenki zaczęły go pocieszać. Trudno było na ten widok powstrzymać się od wzruszenia. Wiele uśmiechu Mamom dostarczyły następne wiersze i piosenki, a tańcom towarzyszyły rytmiczne brawa. Szczególnie podobała się tańczona piosenka pt.:Ta Dorotka.

Występy zakończył wspólny taniec „Kaczuszki”. Dzieci rozdały swoim mamom
upominki i kwiaty. Przy kawie i ciastkach korzystając z obecności wszystkich mam omówiłam sprawy bieżące oraz przeprowadziłam pogadankę wg planu pedagogizacji rodziców na temat „Przedszkolak i telewizja”.

nikt nas nie widzi :)
wicher, wietrzyk
Śpiewy
wiersze
nosił wilk razy kilka ;)
ta dzisiejsza młodzież
dorotka ta

oprac. Grażyna Wąsowska