Wycieczka do kopalni guido w zabrzu klasa 6ci

8 listopada klasa 6ci razem z klasą 6b i 7a udała się na wycieczkę do kopalni węgla kamiennego w Zabrzu. Uczniowie zwiedzili „Sztolnię Królowa Luiza” gdzie poznali ciekawostki na temat pracy górników i kilka pięknych legend o Skarbniku, Utopku i Karliku. Dzieci miały także okazje poznać podziemne królestwo maszyn i ich zastosowanie. Ponadto podziemny spływ łodziami pod samym centrum170-tysięcznego miasta w historycznych wyrobiskach dawnej sztolni z pewnością dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Miłośnicy podziemnego piękna przyrody także znaleźli coś dla siebie… nacieki wapienne, przepiękne stalaktyty oraz żywe rośliny, które z pomocą odrobiny sztucznego światła i wilgoci rosną prawie 40 metrów pod ziemią! Po odwiedzinach w podziemiach, spragnieni promieni słonecznych spędziliśmy kilka długich chwil na świeżym powietrzu w Parku 12C gdzie mieści się zegar słoneczny, labirynt, a nawet lampa do nadawania alfabetem Morse’a.