Koło informatyczne klas 6

Po raz kolejny rozpoczęły się zajęcia koła informatycznego klas 6 (i nie tylko). Koło działa w ramach kół CMI w całej Polsce.

W tym roku po kilku spotkaniach po lekcjach odbyła się coroczna NOC Programowania w ramach obchodów Code Week 2022. W czasie zajęć uczniowie uczyli się podstaw Pythona poprzez programowanie wizualne. Za pomocą strzałki w PixBlocks wyczarowywali różnorodne figury na ekranie.

Następnym zadaniem uczniów było przygotowanie prototypy łuku lub kuszy z dostępnych materiałów. Bardzo przydały się narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Kolejne zadanie to misja ratunkowa na Marsie. Uczniowie programowali grę, w której statek kosmiczny ratuje astronautów przed spadającymi meteorytami.

Noc kodowania zakończyły wspólne gry logiczne.

Projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020