Zwierzaki w naszym domu

Troskliwa opieka nad żywymi stworzeniami zaspokaja dziecięce potrzeby i sprawia im satysfakcję(…) Nic innego nie jest w takim samym stanie obudzić opiekuńczej postawy w małym dziecku”

M. Montessori

Posiadanie zwierzęcia domowego jest bardzo dobrą metoda wychowawczą. Dziecko dorastające z nim, pod jednym dachem, uczy się odpowiedzialności, nowych kompetencji społecznych, zwiększa się jego wrażliwość. Przebywanie ze zwierzęciem redukuje stres i poprawia nastrój.

Uczniowie klasy pierwszej wspaniale przygotowali się do lekcji o zwierzętach domowych. Zebrali informacje na temat tego jak należy dbać  i odżywiać poszczególne zwierzęta. Przedstawili koleżankom i kolegom swoich pupili. Część mogliśmy zobaczyć na żywo. Pozostałe poznaliśmy dzięki zdjęciom i prezentacjom.

Spotkanie ze zwierzętami domowymi w klasie I a.