Herbatka u księżnej

Pod koniec ubiegłego tygodnia przyjmowaliśmy w szkole specjalnego gościa! Odwiedziła nas księżna Daisy, czyli Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless.
Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane przez siódmoklasistów biorących udział w projekcie Daisy – perła (z) Pszczyny. W postać księżnej pszczyńskiej wcieliła się Ola (z 7c), która dzieliła się najważniejszymi wydarzeniami z życia Hochbergów, opowiadała anegdoty i przemycała ciekawostki o Daisy. Podczas trzech najdłuższych przerw można było dowiedzieć się wiele o książęcej parze i jej rodzinie, a następnie sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując na tabletach kwizy. Zosia i Dorota (z 7a) oraz Ola, Marta, Emilia K., Mikołaj, Miłosz, Błażej, Wojtek A. i Wojtek K. (z 7c) nie próżnowali bowiem w nauczaniu zdalnym i przygotowali pytania w różnych programach graficznych, chcąc przybliżyć losy naszej Stokrotki. Księżna z chęcią pozowała przy ściance do zdjęć, promowała wydane o niej książki i… piła herbatę po angielsku. Najmłodsi otrzymywali na pamiątkę tematyczne kolorowanki – szczególne podziękowania dla taty Oli, pana Dariusza Pecyny, który zaopatrzył nas w te pomoce – a na każdego gościa czekał słodki upominek. Daisy ogłosiła też konkurs: na specjalnie przygotowanych pocztówkach można napisać do niej wiadomość, zadać pytanie, opisać swój dzień, odnieść się do ważnego wydarzenia z życia księżnej. Najciekawsze teksty zostaną wykorzystane w filmie, który przygotowują nasi uczniowie. Konkurs trwa do wtorku (13 października).
Herbatka u księżnej rusza ponownie już jutro, w czwartek! Bądź z nami o godz. 11.25, 12.30 i 13.30 w głównym budynku na górnym korytarzu. A czemu by dziewczęta nie włożyły jutro pięknych sukienek, by poczuć się jak księżna Daisy i pozować z nią dumnie do zdjęć?!

Herbatka-u-księżnej-1 (2)

Herbatka-u-księżnej-1 (3)