SIĘ POMAGA!

macius_cieslik_b616

W ostatnim tygodniu sierpnia Martyna (z 6a) razem z siostrą Karoliną (absolwentką naszej szkoły) zbierały pieniądze do puszek, występując na rynku w Pszczynie. Dziewczyny śpiewały dla Maciusia Cieślika, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Chłopczyk nie potrafi siedzieć, chodzić, ma problemy z oddychaniem i jedzeniem. Terapia genowa, której potrzebuje niespełna trzyletni Maciuś z Jankowic, kosztuje ponad 9 milionów złotych. Coraz więcej osób pomaga w zbiórce, powstało wiele inicjatyw, takich jak wspomniana akcja „Pomagamy Maciusiowi” czy Maraton Życia. Już niedługo, bo 3 października, uczestnicy IV Rodzinnego Biegu Charytatywnego organizowanego właśnie w Jankowicach będą mogli zakupić cegiełki o różnych nominałach, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych Ośrodka w Rudołtowicach oraz na leczenie Maciusia; dla dzieci w wieku szkolnym przygotowano trasę 300 m oraz 2,7 km.
Pomóż i Ty, wchodząc na stronę www.siepomaga.pl/macius-cieslik,
a także wrzucając nakrętki do pudła ustawionego tuż przy wejściu głównym do naszej szkoły!