Gość na lekcji „Wychowania do życia w rodzinie”

W ramach zajęć z Wychowania do życia w rodzinie, szóstego czerwca, gościliśmy na lekcji w klasie VIII a, Panią Agnieszkę Mańkę, pracującą w Poradni życia rodzinnego w Piasku oraz w fundacji „Życie i Rodzina”.

BeFunky-collage (2)

Prelekcja połączona z prezentacją multimedialną dotyczyła tematu naturalnego planowania rodziny. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć model 10- tygodniowego „Jasia” i przekonać się, że to już dziecko mające ukształtowane wszystkie narządy w swoim organizmie. które będą się tylko doskonalić.
Uczniowie z zainteresowaniem poznawali wiadomości  dotyczące ich niedalekiej przyszłości.

Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas i cenne informacje.

Sukces Martyny i Karoliny na Festiwalu „Śladami Niepodległości”

Miło nam poinformować, że Karolina Olszowiec i Martyna Olszowiec wzięły udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej ,,Śladami Niepodległości”
w Rybniku. Martyna w kategorii solista 10-12 lat wyśpiewała
II miejsce!  Karolina w kategorii solista 13-15 lat zajęła także
II miejsce!
Bardzo gratulujemy dziewczynom i życzymy im dalszych sukcesów!
Kliknij, aby przeczytać informację ze strony Instytutu Pamięci Narodowej.

62208111_2318469488365125_8680342790292373504_n

Scan_20190610_103104

DypomKOlsz5b

Wybory do SRU 2019/2020

7 czerwca w piątek odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. Na stanowisko przewodniczacego SRU kandydowało 18 osób z klas V-VII. Od godziny 8.00 każdy uczeń z klas IV-VIII mógł zaglosować poprzez   postawienie „x” przy nazwisku osoby, która (według niego) idealnie nadawałaby się do roli przewodniczącego. Karteczki wrzucano do skrzynki, z którą zaglądały do klas dziewczyny z 8b.Fotoram.io (6)

W piątkowe popołudnie zostały zliczone wszystkie głosy.

Ustępującą ze stanowiska obecną Przewodniczącą naszej szkoły, Małgosię  zastąpi … jej młodsza siostra, Marta, która zdobyła 44 głosy.  26 głosów zdobył Miłosz Dętkoś, a Maksymilian Kurczyk – 24. Tak więc nowy samorząd szkolny na rok szkolny 2019/2020 tworzą :

Przewodnicząca: Marta Helios (Va)

Zastępca Przewodniczącej: Miłosz Dętkoś (Vc)

Sekretarz: Maksymilian Kurczyk (VIa)

We wrześniu dołączą do nich przedstawiciele trójek klasowych klas IV-VIII.

Życzę nowej ekipie SRU w trakcie ich przyszłorocznej kadencji owocnej współpracy, powodzenia oraz wielu fajnych i inspirujących pomysłów.

Małgosia Helios