Rekolekcje – dzień 1

W dniach od 10-12  marca uczniowie naszej szkoły, przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosiły Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej, z Katowic-Panewnik.

W pierwszym dniu rekolekcji dzieci z klas I-III odkrywały różne prezenty , które Bóg podarował człowiekowi.  Były one ciekawie zapakowane, a odpakowanie ich sprawiało dzieciom nie lada frajdę. Odgadywały po usłyszanych głosach  różne zwierzęta, po owocach  drzewa, a na ogromnych piłkach przedstawione planety.  Podczas prezentacji multimedialnej zobaczyły jeszcze inne cuda natury, a to wszystko dla człowieka, który jest jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny. To jemu,  Bóg powierzył panowanie nad swym stwórczym dziełem,  jakim jest świat. Panowanie to oczywiście troska i odpowiedzialność, to wkład każdego, aby ten świat stawał się lepszy i piękniejszy. Największym prezentem, jakim Bóg obdarzył człowieka to Jego Syn-Jezus Chrystus, Który z miłości do nas oddał swoje życie, byśmy mogli żyć wiecznie.

DSCF8151

DSCF8167

Uczniowie klas IV-VI przypomnieli sobie Dekalog, który jest podstawowym fundamentem budowania szczęśliwego życia, tak jak znaki drogowe są po to, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego celu. Każdy z nas jest inny i każdy otrzymał od Boga inne talenty i dary, ważne jest, aby je odkrywać i chcieć nimi służyć, nie zazdroszcząc  nikomu. Uczniowie zobaczyli film o kilku osobach, które podejmując wielki wysiłek, zrealizowały swoje marzenia i wykorzystują otrzymane talenty najlepiej jak tylko można, wśród nich oglądaliśmy K. Stocha. B. Hamilton i B. Mike.

DSCF8196

DSCF8201