Wielkanocny Konkurs Plastyczny

zaprasza  do udziału w

Wielkanocnym Konkursie Plastycznym

„W Wielkanocny dzień do domu
przyszły białe bazie w gości,
by pisankom po kryjomu

kolorów zazdrościć.”

/Jerzy FicowskiKolorowe bazie”/

Zachęcamy do udziału w konkursie, który ma na celu pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. Aby wziąć udział w konkursie należy własnoręcznie wykonać pisankę . Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.

• Technika prac dowolna.
  • Format prac dowolny.
  • Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę.
  • Prace należy opisać podając imię, nazwisko, wiek i adres/telefon .
  • Termin składania prac: do 28 marca 2014 u pani Ani Żupy – Pitlok

Rekolekcje – dzień 1

W dniach od 10-12  marca uczniowie naszej szkoły, przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosiły Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej, z Katowic-Panewnik.

W pierwszym dniu rekolekcji dzieci z klas I-III odkrywały różne prezenty , które Bóg podarował człowiekowi.  Były one ciekawie zapakowane, a odpakowanie ich sprawiało dzieciom nie lada frajdę. Odgadywały po usłyszanych głosach  różne zwierzęta, po owocach  drzewa, a na ogromnych piłkach przedstawione planety.  Podczas prezentacji multimedialnej zobaczyły jeszcze inne cuda natury, a to wszystko dla człowieka, który jest jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny. To jemu,  Bóg powierzył panowanie nad swym stwórczym dziełem,  jakim jest świat. Panowanie to oczywiście troska i odpowiedzialność, to wkład każdego, aby ten świat stawał się lepszy i piękniejszy. Największym prezentem, jakim Bóg obdarzył człowieka to Jego Syn-Jezus Chrystus, Który z miłości do nas oddał swoje życie, byśmy mogli żyć wiecznie.

DSCF8151

DSCF8167

Uczniowie klas IV-VI przypomnieli sobie Dekalog, który jest podstawowym fundamentem budowania szczęśliwego życia, tak jak znaki drogowe są po to, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego celu. Każdy z nas jest inny i każdy otrzymał od Boga inne talenty i dary, ważne jest, aby je odkrywać i chcieć nimi służyć, nie zazdroszcząc  nikomu. Uczniowie zobaczyli film o kilku osobach, które podejmując wielki wysiłek, zrealizowały swoje marzenia i wykorzystują otrzymane talenty najlepiej jak tylko można, wśród nich oglądaliśmy K. Stocha. B. Hamilton i B. Mike.

DSCF8196

DSCF8201

Przedszkolaki i fryzjer

P1040952aW poniedziałek dzieci z  grupy „Żółwiki” odbyły zajęcia w salonie fryzjerskim. Celem wycieczki było bliższe poznanie pracy fryzjera oraz charakterystycznych przyborów do stylizacji włosów. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia profesjonalnego strzyżenia męskiego, pani fryzjerka zaprezentowała różne urządzenia znajdujące się w salonie: myjki, nawilżacz, suszarki, prostownice, maszynki do golenia oraz wiele innych. Dzieci miały możliwość obejrzenia różnego rodzaju wałków do włosów, palety kolorów farb oraz poznały różnorodność szczotek, grzebieni oraz nożyczek. Każdy miał okazję usiąść na fotelu fryzjerskim, a Julka jako ochotniczka wyszła z salonu z pięknie zaplecionym warkoczem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA POUCZAJĄCĄ LEKCJĘ PANI FRYZJERCE Z SALONU MAGIA STYL W PIASKU!!!

Anna Żupa-Pitlok