Orkiestra Pana Tralalińskiego

W środę 27 listopada uczniowie klas I – III spotkali się z muzykami Filharmonii Śląskiej z Katowic, którzy zaprezentowali twórczość Witolda Lutosławskiego w koncercie pt. „Orkiestra Pana Tralalińskiego”. Podczas zajęć umuzykalniających pani Gama przybliżyła dzieciom sylwetkę tego słynnego polskiego kompozytora, ale przede wszystkim dzieci miały możliwość wysłuchania jego utworów, wspólnego śpiewu z artystami, a niektórzy nawet zagrania na instrumentach perkusyjnych przy akompaniamencie pani Weroniki. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali m. in. lubiane i znane im wiersze Juliana Tuwima: „Spóźniony słowik”, „O panu Tralalińskim”, „Idzie Grześ przez wieś”, do których muzykę skomponował Witold Lutosławski.

Agnieszka Tużnik

Fotor1127221652