Europejska Corrida Ortograficzna

W dniu 8 kwietnia 2013 roku, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym SP 16 w Studzienicach odbył się turniej „Europejska Corrida Ortograficzna” organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas trzecich: Amelia Wybrańczyk i Inga Marekwia. Do konkursu przystąpiło siedem drużyn ze szkół Gminy Pszczyna. Rywalizacja była bardzo zacięta jednak ostatecznie zwyciężyły reprezentantki naszej szkoły. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Goleń – Świgoń

WIOSENNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

DNIA 12 KWIETNIA 2013 R.  O GODZ. 14.00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ ODBĘDZIE SIĘ WIOSENNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA CHŁOPCÓW Z KL. IV – VI.

ZGŁOSZENIA 4 – OSOBOWYCH  DRUŻYN + ZAWODNIK  REZERWOWY PRZYJMOWANE BĘDĄ W  GABINIECIE WF. DO 11 KWIETNIA.

WSZYSTKIE DRUŻYNY PROSI SIĘ O WYBRANIE CIEKAWEJ NAZWY I WYSTĄPIENIE, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI, W JEDNAKOWYCH STROJACH.

Byliśmy w teatrze!!!

W poniedziałek 8 kwietnia klasy szóste były w teatrze Małym w Tychach na spektaklu pt. ”Sposób na Alcybiadesa”.

Przedstawienie było bardzo zabawne. Opowiadało o dwójce uczniów klasy szóstej, którzy nie chcieli się uczyć i szukali jakiegoś „sposobu” na nauczycieli.  Od uczniów starszych klas kupili „sposób” na historyka tytułowego Alcybiadesa. Historyk był sympatycznym starszym panem, który uwielbiał opowiadać o przeszłości. Uczniowie zamiast nic nie robić , obijać się i nie uczyć zaczęli słuchać jego historii i przenosili się w przeszłość. Pędzel i Camciara myśląc, że się nie uczą, poznali świetnie historię Polski i Europy.

Aktorzy znakomicie wcielili się w przedstawiane postacie. Pozwolili również zagrać publiczności. Na scenie wystąpiło dwóch chłopców z widowni. Po spektaklu aktorzy zaprosili kilkoro widzów do wymyślonego konkursu – teatr cieni.

Chętnie wybierzemy się znowu na takie przedstawienie.