Byliśmy w teatrze!!!

 W poniedziałek 8 kwietnia klasy szóste były w teatrze Małym w Tychach na spektaklu pt. ”Sposób na Alcybiadesa”.

Przedstawienie było bardzo zabawne. Opowiadało o dwójce uczniów klasy szóstej, którzy nie chcieli się uczyć i szukali jakiegoś „sposobu” na nauczycieli.  Od uczniów starszych klas kupili „sposób” na historyka tytułowego Alcybiadesa. Historyk był sympatycznym starszym panem, który uwielbiał opowiadać o przeszłości. Uczniowie zamiast nic nie robić , obijać się i nie uczyć zaczęli słuchać jego historii i przenosili się w przeszłość. Pędzel i Camciara myśląc, że się nie uczą, poznali świetnie historię Polski i Europy.

Aktorzy znakomicie wcielili się w przedstawiane postacie. Pozwolili również zagrać publiczności. Na scenie wystąpiło dwóch chłopców z widowni. Po spektaklu aktorzy zaprosili kilkoro widzów do wymyślonego konkursu – teatr cieni.

Chętnie wybierzemy się znowu na takie przedstawienie.