X Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2012

W dniach 18-20 maja 3 drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w X Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2012 w Warszawie. Były to Pingwinki: Kamila Nowak i Sara Janosz, The Best: Sonia Malcharek, Michał Ryba i Krzysztof Lach oraz Jamniki: Szymon Mazur i Kacper Krzekotowski.

Konkurs odbywał się w gmachu Politechniki Warszawskiej. Uczestniczyło w niej 118 drużyn z pięciu państw: Czech, Słowacji, Białorusi, Holandii i Polski.

W sobotę rano uczniowie mieli za zadanie zaprogramować w programie Baltie 3 lub Baltie 4 pięć konkursowych zadań. Mieli na to tylko trzy godziny czasu!

W niedzielę ogłoszono wyniki.

Wielką niespodzianką było 17 miejsce Kamili i Sary.

Drużyna The Best zajęła 50 miejsce. W tej kategorii wiekowej IV-VI klasy brało udział 60 drużyn.

Jamniki w grupie uczniów klas I-III zajęli 9 miejsce na 12 drużyn.

Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie nasze sponsorki, Panie: Barbara Bankiel, Halina Pychyńska, Katarzyna Kania oraz Rada Rodziców. Wszystkim pięknie dziękujemy!

Czytaj dalej X Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2012

VIII Piknik Rodzinny

19 maja 2012r. spotkaliśmy się już po raz VIII na Pikniku Rodzinnym. Jego motywem przewodnim było nasze całoroczne hasło „Dobrze nam razem” oraz motto : „Jeden uśmiech znaczy więcej niż wiele słów”.

Przedszkolacy i uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty. Dzieci bawiły się i wykonywały zadania proponowane przez wodzireja. Tradycyjnie już można było kupić grochówkę i kiełbaski oraz ciasta, napoje i lody. Dużym powodzeniem cieszył się także lizak z szczególną niespodzianką.

Gorąco dziękujemy za wspólne spędzenie czasu, Mamom za upieczone ciasta, Strażakom z OSP w Piasku za pomoc oraz wszystkim sponsorom. Uzyskane podczas Pikniku środki pieniężne zostaną przeznaczone na informatyzację naszej placówki.

Piosenka jest dobra na wszystko

18 maja odbył się w pszczyńskim PCKulu  koncert charytatywny pt. Piosenka jest dobra na wszystko przygotowany przez zespół pani Renaty Zborowskiej. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać występy NASZYCH MŁODYCH ARTYSTÓW – Patrycji, Magdy oraz Kuby.

Tak przy okazji, zachęcam do udziału  w tych koncertach. To miłe chwile wzruszeń, refleksji oraz artystycznych przeżyć.

Kolejne spotkanie z „Poezją i muzyką” już 15 czerwca. Tym razem będzie odbywać się pod hasłem „Ze wspomnieniami w tle”

Beata Skrzypiec

Więcej o koncercie tutaj.