X Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2012

W dniach 18-20 maja 3 drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w X Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2012 w Warszawie. Były to Pingwinki: Kamila Nowak i Sara Janosz, The Best: Sonia Malcharek, Michał Ryba i Krzysztof Lach oraz Jamniki: Szymon Mazur i Kacper Krzekotowski.

Konkurs odbywał się w gmachu Politechniki Warszawskiej. Uczestniczyło w niej 118 drużyn z pięciu państw: Czech, Słowacji, Białorusi, Holandii i Polski.

W sobotę rano uczniowie mieli za zadanie zaprogramować w programie Baltie 3 lub Baltie 4 pięć konkursowych zadań. Mieli na to tylko trzy godziny czasu!

W niedzielę ogłoszono wyniki.

Wielką niespodzianką było 17 miejsce Kamili i Sary.

Drużyna The Best zajęła 50 miejsce. W tej kategorii wiekowej IV-VI klasy brało udział 60 drużyn.

Jamniki w grupie uczniów klas I-III zajęli 9 miejsce na 12 drużyn.

Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie nasze sponsorki, Panie: Barbara Bankiel, Halina Pychyńska, Katarzyna Kania oraz Rada Rodziców. Wszystkim pięknie dziękujemy!W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników to zwiedzanie Łazienek i Starówki.Na pożegnanie ze stolicą chłopcy zagrali mecz pod Stadionem Narodowym