Lekcja muzyki inaczej

Dziś odbył się koncert umuzykalniający pt. Instrumenty perkusyjne. Była to bardzo żywa i kształcąca lekcja muzyki. Uczniowie mieli okazję poznać historię instrumentów perkusyjnych, ich zastosowanie w życiu naszych praprzodków. Poznali ciekawe i trudne do zapamiętania nazwy tych instrumentów np. agogo, konga, bongosy czy  idiofon iwibrafon. Mieli też okazję stworzyć na chwilę orkiestrę perkusyjną i wystąpić przed swoimi kolegami.

Koncert zorganizowała Joanna Kukla, nauczyciel muzyki.

Zeszyt na medal

Rozstrzygnięto konkurs ZESZYT NA MEDAL przeprowadzony w klasach pierwszych. Jak wiemy, nasi najmłodsi uczniowie dopiero we wrześniu rozpoczęli przygodę z pisaniem. Jakże wielkim przeżyciem były pierwsze próby pisania kresek, szlaczków i pierwszych liter w liniaturze zeszytu. A dziś? Pierwszoklasiści poznali już większość liter. Piszą nie tylko literki, ale wyrazy i zdania.  Niektórzy piszą już piórem. I to jak! Zobaczcie na szkolnej wystawce. A oto uczniowie, którzy otrzymali medale za najpiękniejsze zeszyty:

klasa I a: Julia Biela, Jacek Kwaśniewski, Ola Nycz, Nadia Skaźnik, Sandra Szłapa, Daria Szłapa,

klasa I b: Filip Górecki, Małgosia Helios, Maksymilian Malcharek, Karolina Olszowiec, Paweł Psik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pisaniu.

Moja lekcja 2.0

W ramach Szkoły z klasą 2.0, dla uczniów prowadzących blogi, został ogłoszony konkurs: Moja lekcja 2.0. Uczniowie mieli opisać lekcje z wykorzystaniem TIK, która się odbyła lub taką, która mogłaby się odbyć w szkole.

Jedna z naszych blogowiczek, Danuta Walasik, opisała lekcję historii, która mogłaby się odbyć w ich klasie. Na lekcji tej omawiany (i oglądany :) ) miałby być temat: Początki państwa polskiego.

Danusia oraz uczniowie: Marcin i Kasia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie otrzymali III miejsce ex aequo. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw!

Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.