Żegnaj szkoło!

I już mamy wakacje :) Ale zanim się to stało pożegnaliśmy klasy szóste i zakończyliśmy rok szkolny 2005/2006 uroczystymi akademiami i mszą świętą.

Nagrody

Uczniowie klas I – III przyszli do szkoły na godzinę 8.30 aby pożegnać się że szkołą, swoją Panią i kolegami. Najpierw była uroczysta alademia, wiersze i wręczenie nagród dla najlepszych uczniów a potem spotkanie z panią wychowawczynią i rozdanie świadectw.

Wszyscy uczniowie spotkai się razem w kościele na mszy świętej dziękczynnej za cały rok szkolny.

Po mszy św. uczniowie klas IV – VI przyszli do szkoły na uroczystą akademię. Były podziekowania uczniów klas VI dla nauczycieli i pożegnanie z młodszymi kolegami, przekazanie „władzy” przez Marcina Młotka nowemu przewodniczącemu szkoły, Dawidowi Pęszorowi, pożegnanie uczniów klas VI przez klasy V, piosenki, wiersze, upominki.

Przygotowanie do akademii
Hymn
Stary przewodniczący przemawia :)
Podziękowanie klas 6
Upominki dla klas 6
Absolwent

Pożegnaliśmy także rodziców, którzy kończą pracę w Radzie Rodziców i dwie nauczycielki, które kończą pracę w naszej szkole: panią wicedyrektor Elżbietę Szafron i panią Jadwigę Masny.

Pożegnaliśmy rodziców z Rady Rodziców
Pożegnanie Pani Elżbiety Szafron
Pożegnanie Pani Jadwigi Masny

Uczniowie klas szóstych po raz ostatni otrzymali świadectwa a rodzice, tych, którzy ukończyli szkołę z wyróznieniem otrzymali listy gratulacyjne. Uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe, a ci, którzy byli najlepsi w sporcie: puchary, medale lub dyplomy.

Medale dla sportowców z klas 4
Medale dla sportowców z klas 4
Zaśpiewajmy piosenkę...
...na pożegnanie
Ostatnie rozmowy
Odwiedziny absolwentów

Potem tylko rozdanie świadectw przez wychowawców w klasach i już można myśleć o wakacjach. 8-)

Idżcie już!

Fot. Karolina Zioło i Aleksandra Piłot

Wycieczka klas II do Tarnowskich Gór

6 czerwca 2006r. uczniowie klas II pojechali na wycieczkę do Tarnowkich Gór.

Tarnowskie Góry należały kiedyś do znaczniejszych ośrodków europejskiego górnictwa rud ołowiu z domieszką srebra. W mieście i okolicy przez kilka stuleci wydobywano ten cenny kruszec. Po nieczynnych kopalniach od 1910 roku pozostał pod ziemią labirynt chodników, komór i sztolni odwadniających.

Naszym celem było zwiedzenie Kopalni Zabytkowej Rud Srebrnonośnych. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Górnictwa. Następnie zjechaliśmy do podziemi górniczym wyciągiem szybowym na głębokość 40,5 m. Widzieliśmy m. in. szyb „Anioł”, „Szczęść Boże” i „”Żmija”. Zobaczyliśmy, jak wyglądały stanowiska pracy gwarków w XVI – XIX wieku, ich narzędzia, różnorodność podziemnej przestrzeni ukształtowanej przez człowieka i przyrodę w postaci resztek naturalnie zalegającej srebronośnej galeny, nacieków wapiennych, zjawisk krasowych i podziemnych zbiorników wody.

W kopalni panował przyjemny chłód o stałej temperaturze 10 stopni C. Największą atrakcją było płynięcie łodziami chodnikiem odwadniającym na długości 270 m.

Po wycieczce dzieliliśmy się wrażeniami i zgodnie stwierdziliśmy, że była bardzo udana.

Agnieszka Mazur i Mariola Mańka

Wycieczka na Halę Boraczą

Dnia 14 czerwca o 7.11 klasa 5A wyjechała pociągiem na wycieczkę klasową w Beskidy. Wysiedliśmy w Milówce i zielonym szlakiem udaliśmy się w kierunku Hali Boraczej. Droga do schroniska jest bardzo piękna szczególnie gdy słońce świeci tak jak w czasie naszej wycieczki. Spoceni i zmęczeni po 3 godzinach dotarliśmy do schroniska.

Hala Boracza przywitała nas zimnym wiatrem i boiskiem do siatkówki. Po pewnym czasie oprócz nas do schroniska dotarły jeszcze dwie inne wycieczki i zrobiło się gwarno jak w szkole na przerwie. Na koniec pobytu na Hali Boraczej tata Maćka zafundował wszystkim lody aby mieli siły na dalszą długą drogę.

Droga powrotna wiła się przez las i pola, szlakiem niebieskim, do Prusowa a potem niestety asfaltem, szlakiem czarnym, aż do Węgierskiej Górki. Na zakończenie, czekając na pociąg, posililiśmy się ostatnimi kanapkami i lodami. Po 12 godzinach szczęśliwie dotarliśmy do Piasku. Pamiątką po wycieczce będą opalone twarze i spieczone karki :)

Mamy
Już na Hali Boraczej.
Widoki z Hali
Schroniska na Hali Boraczej
Widok na Dolinę Soły
Światło na zboczach
Mecz siatkówki na Hali Boraczej.
Pani Karolina
Wracmy
Widok na Międzybordzie Bialskie, Bielsko i Żywiec

Fot. Ola Piłot i Karolina Zioło

wycieczka szlakiem architektury drewnianej

Wśród osobliwości Górnego Śląska szczególne miejsce zajmują drewniane kościoły, z których najwięcej zachowało się na ziemi pszczyńskiej. Do dziś zachwycają nas swą malowniczością, doskonałą harmonią, jak i idealnym wkomponowaniem w naturalne środowisko. Najstarsze z nich są bogatym źródłem wiedzy o życiu społecznym i religijnym ludzi odległych epok. Jednocześnie są to miejsca wciąż „żywe”, miejsca modlitw, sprawowania świętych obrzędów, posiadające swój specyficzny klimat.

Czytaj dalej wycieczka szlakiem architektury drewnianej