Motyl praca plastyczna

Motyl praca plastyczna techniką dekalkomanii.

Praca plastyczna motyl absolutnie zachwyca. Łączy w sobie to, co uczniowie lubią, czyli mnóstwo kolorów, zabawę i odrobinę tajemnicy, a potem także  spektakularny efekt.
Dekalkomania to prosta i atrakcyjna graficzna technika plastyczna, która polega na rozciskaniu farby pomiędzy dwiema warstwami materiału (papieru).
Gęste farby połączą się i skleją papier, kolory nałożą się na siebie w wielu miejscach.
Pooglądajcie motyle w naturze lub w albumach, porozmawiajcie o ich budowie (głowa, tułów, odwłok, skrzydła) oraz kolorach i wzorach na skrzydłach.

Cel zajęć. Wspieranie wielokierunkowej aktywności ucznia przez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających eksperymentowanie i nabywanie doświadczeń oraz poznawanie polisensoryczne, stymulujacych jego rozwój we wszystkich obszarach.

Za najbardziej kreatywną w kwietniu uznaje się pracę plastyczną Zosi i Aliny z kl. IV in. Dzieło malarskie zostało wybrane przez jury nauczycieli. Zachęcam do lajkowania zdjęcia. Na stronie Fb KPP w celu popularyzacji twórczości plastycznej uczniów naszej szkoły.