DzIEŃ ZIEMI

22 kwietnia swoje święto obchodziła nasza planeta Ziemia.

W szkole zorganizowano 2 konkursy.

Pierwszy pt.: „Przyroda i Klimat”, w którym należało przygotować pracę z hasłami poruszającymi tematy związane z wodą, przyrodą i klimatem. W kategorii klas 1 – 3 miejsca zajęli: I Izabella i Paulina Gruchlik, II Jagoda Krakowska, III Julia Ryt. Natomiast w kategorii klas 4 – 8 wyróżnienia otrzymali: Martyna Gajko, Marta Gibas, Marta Kopijasz, Błażej Operchalski.

Drugi konkurs pt.: “100 LAT BEZ LUDZI” miał na celu ukazać propozycje uczniów na to, jak wyglądałaby Ziemia po 100 latach bez ludzi. Prace uczniów były bardzo ciekawe, a wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – Natalia Janz oraz Wiktoria Sobecka II miejsce – Jagoda Krakowska oraz Judyta Pastuszka III miejsce – Oliwia Tomala wyróżnienia otrzymali: Wojciech Adam, Julia Dziurosz, Natalia Płudowska, Oliwia Czmajduch oraz Kamila Wybrańczyk.

W ramach święta Ziemi klasa 8b posadziła na terenie szkoły drzewo przekazane przez Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, niektóre z klas brały udział w zbiórce odpadów wokół szkoły oraz poruszano tematy święta na lekcjach przyrody, biologii, geografii i godzinach z wychowawcą.