Patriotyzm na co dzień

Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja
Występ Eweliny Maksym

Rodzina uczy dziecko przywiązania do ojczyzny, do swojego miejsca zamieszkania i otoczenia. Możne to robić na wiele sposobów. Dużo zależy od pomysłowości i możliwości rodziców. Z domu uczeń wynosi szacunek do tego co go otacza, uczy się wypełniania codziennych obowiązków. Wspólne rozmowy z osobami starszymi bardzo w tym pomagają. Przy pomocy dziadków, pradziadków można poznać prawdziwą historię Polski. 

Przedszkole i szkoła wspierają rodziny w wychowaniu dzieci. Pokazują, że miłość do ojczyzny przejawia się w szacunku dla symboli narodowych, ale też w: poszanowaniu przyrody, dbaniu o ekologię, segregowaniu śmieci, poprawności językowej,  szanowaniu siebie nawzajem, pomaganiu innym, dbaniu o wspólną przestrzeń. Rozwijanie sprawności fizycznej, reprezentowanie klasy, szkoły w imprezach sportowych, doskonalenie się w wybranych dyscyplinach sportowych – to też patriotyzm.

Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

Piękna akademia, która odbyła się w piątek 28 kwietnia, była zakończeniem obchodów “Tygodnia Patriotyzmu” w naszej szkole. W tym czasie uczniowie odbyli z wychowawcami rozmowy na temat piękna naszej ojczyzny, symboli narodowych, historii Polski, wykonali kotyliony w barwach narodowych i inne prace plastyczne związane z  obchodami Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja. Klasy drugie przygotowały potrawy w narodowych barwach oraz uczestniczyły w Minispartakiadzie “Pod Biało – Czerwoną Flagą”

Potrawy w biało – czerwonych barwach II a
Potrawy w biało – czerwonych barwach – II a
Potrawy w biało – czerwonych barwach II a
Potrawy w biało – czerwonych barwach II a
Potrawy w biało – czerwonych barwach II c
Potrawy w biało – czerwonych barwach II c
Potrawy w biało – czerwonych barwach II c

Minispartakiada klas II „Pod Biało – Czerwona Flagą”.

Minispartakiada klas II „Pod Biało – Czerwoną Flagą”
Minispartakiada klas II „Pod Biało – Czerwoną Flagą”

Wyniki rywalizacji:

– przeskoki przez skakankę obunóż – na czas:

I miejsce – Małgorzata Pudełko

II miejsce – Piotr Sosna

III miejsce – Sara Pawlak

WyróżnienieNatalia Loska

– tor przeszkód – wyścig na czas:

I miejsce – Tomasz Szczotka

II miejsce – Dominik Srokol

III miejsce – Marta Goraus

Wyróżnienie – Franciszek Urbański

Gratulacje!

Uroczystą akademię uświetniła pokazem swoich umiejętności uczennica naszej szkoły Nadia Witek, która dzięki swojej wieloletniej, systematycznej pracy odnosi duże sukcesy w akrobatyce sportowej. Jej osiągniecia można by długo wymieniać, zachęcamy do rozmowy z Nadią lub wyszukania informacji, na temat jej wyników sportowych, w Internecie. Wspomnę tylko o tym, że w 2 kwietnia 2023 r. w X Międzynarodowym Turnieju Pod Wawelem w Akrobatyce Sportowej wraz z koleżankami z zespołu wygrała turniej i zdobyła złoty medal! Jesteśmy dumni!

Pokaz akrobatyczny utytułowanej uczennicy naszej szkoły – Nadii Witek – mistrzyni w akrobatyce sportowej

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w przygotowaniach i obchodach narodowych świąt.