Z ekologią na TY

Klasa I a bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty”.  Najważniejsze cele przedsięwzięcia są następujące:

• Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiazywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
  • Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.

Autorkami projektu są Panie: Magdalena Pychotka i Małgorzata Żebrowska – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10  im. Jana Pawła II w Ostrołęce.

Uczniom klasy I a udało się już zrealizować trzy zadania związane z ekologią. Z dużą przyjemnością połączyliśmy naukę i zabawę. Realizacja projektu wzbudza wiele pozytywnych emocji.

Oto nasza relacja:

Kiermasz dla Filipka

Pomysł na kiermasz książek i zabawek zrodził się w głowach organizatorek już w ubiegłym roku szkolnym. A został zrealizowany właśnie dziś. Zaangażowanie społeczności szkolnej było bardzo duże i dzięki temu udało nam się zebrać aż 3360 zł na chorego Filipka. Dziękujemy wszystkim darczyńcom zabawek, gier i książek. Dziękujemy rodzicom dzieci szkolnych i przedszkolnych, którzy dali dzieciom pieniądze na zakupy, a tym samym darowiznę na ważny cel. Dziękujemy pracownikom szkoły za aktywny udział w pracach przygotowawczych do kiermaszu oraz w pracach porządkowych. Dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w pracę na kiermaszu – sprzedając, robiąc popcorn, porządkując, licząc pieniądze. Dziękujemy wszystkim kupującym. Akcja sprawiła nam wiele radości i wierzymy, że w społeczności pioskowskiej jest siła i moc. Razem możemy więcej!

Organizatorki: Barbara Szymura-Trębacz, Beata Skrzypiec oraz Dorota Pawełek