Razem możemy więcej- Tydzień Misyjny

Od niedzieli 18 października obchodzimy Tydzień Misyjny, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8).

tydzmis2020-ver02-min

Papież Franciszek  podkreśla, że „czas pandemii koronawirusa, gdy doświadczamy naszej kruchości i zagrożenia, nie zwalnia nas z misji głoszenia Bożej miłości i troski o potrzebujących”…

W naszej szkole od 2015 roku bierzemy udział  w akcji ”Wyślij pączka do Afryki”, pomagając w ten sposób w różnych projektach misyjnych. W tym roku jest to niemożliwe, ale możemy również włączyć się w dzieło misyjne kościoła poprzez modlitwę oraz pomoc w innym wymiarze.

Pragniemy  pomóc siostrom Służebniczkom NMP z Katowic – Panewnik, które pracują na misjach  w Kombou, w Afryce i tam prowadzą w bardzo skromnych warunkach przedszkole.  Potrzebne są czapki dla dzieci, piłki , plastikowe zabawki ( samochodziki, różne zwierzątka). Proszę rozejrzyjmy się w naszych domach ,  może takie rzeczy znajdziemy w dobrym stanie. Kiedy wrócimy do szkoły będziemy mogli je  przynieść i wysłać na misje.

IMG_20201018_205519

W_kaplicy-w_przedszkolu

Zajęcia przedszkolne w prowizorycznej sali na terenie kaplicy parafialnej – rok 2017.

Jeśli ktoś z was będzie chciał  wesprzeć materialnie dzieło misyjne może wysłać sms-a o treści MISJE na numer 72032.

Koszt jednego sms-a to 2,46 zł (z VAT).

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” prowadzi przez cały rok zbiórkę środków finansowych na realizację projektów wskazanych przez misjonarzy.