Ogólnopolskie spotkanie PKRD w Częstochowie

W niedzielę, 16 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasnej Górze. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój…” . Młodzi pielgrzymi spotkali się z Magdą Buczek, założycielką PKRD, odmówili dziesiątkę różańca oraz wzięli udział w koncercie w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza i zespołu Armia Dzieci. Nie zabrakło konkursu z nagrodami. Kulminacją pielgrzymki była Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza.
Był to dla nas dzień pełen słońca, tańca i modlitwy, a przede wszystkim  radosnego świętowania Eucharystii. Uczestnicy znów podjęli wezwanie do codziennego odmawiania dziesiątki różańca. w swoich domach, szkołach i na podwórkach.

BeFunky-collage (5)

Matematyka jest wszędzie

Projekt “Wartość dodana” prowadzony był we współpracy z Fundacją Szkoła z klasą. Celem projektu było pokazanie, jak uczyć matematyki w ciekawy i niestandardowy sposób. W programie korzystano z metody design thinking często nazywanej kołem usprawnień. Uczniowie klasy 6b podejmowali następujące wyzwania matematyczne: “Stwórzcie swoją wymarzoną salę lekcyjną”, “Zwiększcie aktywność fizyczną klasy” oraz “Mniej plastiku na śmietniku”. Udział w projekcie pozwolił uczniom uwierzyć, że matematyka jest wszędzie, że matematyki da się nauczyć i że warto to robić.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019!

W piątek 14 czerwca już od godziny 8.00 można było zauważyć zamieszanie przed naszą szkołą. W tym dniu organizowano po raz  drugi Dzień Przedsiębiorczości.
Każda klasa przygotowywała swoje stoisko tak, aby było atrakcyjne i zachęciło do zakupów  przyszłych klientów. Celem tego przedsięwzięcia było uzyskanie przez uczniów z danej klasy tytułu Najlepszego Przedsiębiorcy.

Waluta, która w tym dniu u nas obowiązywała to –  „szkolne„.  Każdy mógł je wydać na co tylko miał ochotę, a wybór był naprawdę duży. Odwiedziły nas także dzieci z przedszkola.
Wszyscy się świetnie bawili. Kto wygrał? Kto prowadził najlepiej swój biznes? Tego dowiemy się wkrótce.

DP