Tydzień profilaktyczny za nami

LOG

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyczny. Jego przewodnim  hasłem było „Mam wybór – życie bez nałogów”. Przekazywane treści z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych adresowane były dla uczniów klas najstarszych czyli VI-VIII. Odbywały się warsztaty i zajęcia  ze specjalistami z zakresu wychowania i profilaktyki, a także  konkursy związane z nałogami.  Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem i dotyczył kolejno: narkotyków, palenia papierosów, dopalaczy oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach i zdrowia psychicznego.

W czwartek 15 listopada odbył się apel profilaktyczny, podczas którego uczniowie klasy VIIa przekazywali profilaktyczne treści w formie przedstawienia „Ostatni przystanek”. Odbyło się również podsumowanie naszych profilaktycznych konkursów.

W plastycznym konkursie profilaktycznym I miejsce zajęła Natalia Jabcoń (kl. VIIIa), II miejsce – Karolina Olszowiec (kl. VIIIb) zaś III miejsce Marcin Anderko (kl. VIIIa).

W konkursie wiedzy o uzależnieniach 22 uczniów wypełniło niełatwe testy. Największą ilość punktów zdobyli następujący uczniowie: Natalia Jabcoń, Zofia Kowol, Iga Skaźnik i Angelika Cepok.

Gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie.

Organizatorzy M. Jaworska i M. Błażyca

received_2006149562765234