Kiermasz Wiosenny

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”     (Ks. Mieczysław Maliński).

Kiermasz wiosenny w tym roku trwał dwa dni, odbył się 26 i 27 marca, poprzedziły go warsztaty plastyczne, na których uczniowie i nauczyciele wykonywali różne świąteczne ozdoby. Zainteresowanie kiermaszem było  duże, bowiem cel dla którego był zorganizowany był też szczególny. Solidaryzując się z wszystkimi , którzy doświadczają okropności wojny w Syrii, a szczególnie z dziećmi, wsparliśmy akcję „Śląskie dla Aleppo”. Akcja dotyczy budowy centrum pomocy dla dzieci osieroconych.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie kiermaszu, a szczególnie  uczniom i Paniom,  które brały  udział w warsztatach, Pani Kasi Zioło, Pani Basi Wardziak. Dziękuję Paniom, które wykonały piękne elementy dekoracyjne, Pani B. Folek, Pani B. Bułhak, Pani M. Pastuszce.  Prawie wszystkie ozdoby wiosenne i świąteczne  szybko znikały  z naszego kramiku. Dziękuję wszystkim, którzy sprzedawali oraz tym, którzy kupowali nasze ozdoby.

Dochód z kiermaszu wyniósł 1725 zł.   Na wsparcie akcji „Śląskie dla Aleppo” przekazaliśmy 1225 zł oraz 500 zł przekazaliśmy na budowę Hospicjum św. O. Pio w Pszczynie.

Warto pomagać . To co robimy dla innych ma szczególną wartość.