Rekolekcje Wielkopostne

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w rekolekcjach. Ten czas bez zajęć dydaktycznych  jest okazją do wyciszenia się, zastanowienia nad sobą i pojednania z Bogiem. W tym roku rekolekcje   prowadził  ks. dr Przemysław Sawa, z grupą osób ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska – Białej.

Nową formą ewangelizacji  podczas rekolekcji były prezentowane przez ewangelizatorów różne scenki, które pomagały uczniom w głębszym poznawaniu Boga, który jest Miłością. Jest zawsze blisko każdego z nas i pragnie naszego szczęścia. Nie chce, abyśmy byli marionetkami w rękach diabła, ale daje zawsze szansę powrotu, czeka cierpliwie na każdego z nas. To On wziął na siebie nasz grzech i za nas umarł na krzyżu. Gdy będziemy Jemu posłuszni przyniesiemy wspaniałe owoce takie jak święci,: Franciszek, Klara, Filip i  Benedykt, których poznaliśmy, którzy otwarli swoje serca dla Niego.

W czasie Mszy świętej wieńczącej nasze rekolekcje,  przypomnieliśmy sobie co to znaczy oddać swoje serce Jezusowi. Uczniowie doszli do wniosku, że to codzienna modlitwa, czytanie Pisma świętego, niedzielna Msza święta z komunią oraz dobre uczynki okazywane bliźnim.

BeFunky Collage

BeFunky Collage 12345678