Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września świętowaliśmy już po raz siódmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku dzień ten był poprzedzony przygotowaniami. Od poniedziałku uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W tym celu niektórzy czwartoklasiści oraz piątoklasiści wykonali plakaty z trudnymi przykładami tabliczki. Uczniowie grali też w czasie przerw w gry utrwalające mnożenie, m. in. „Hasło dnia”.
Wszystkie działania zostały przeprowadzone w oparciu o licencję Głównego Organizatora ŚDTM.

plakaty

W piątek komisja egzaminacyjna w składzie: Maja Goraus, Ola Kania, Sara Skrobol i Dominika Warkocz przeprowadzała egzaminy z tabliczki mnożenia w klasach IV-VII. Prawie wszyscy zdali egzamin i otrzymali certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia.
W czasie lekcji uczniowie grali w gry z wykorzystaniem Kart Grabowskiego: „Piłkarz matematyk” czy „Królowa skakanki”, a także rozwiązywali łamigłówki.
Było dużo nauki i dobrej zabawy! Więcej zdjęć.

Spotkanie z wolontariuszkami Hospicjum Św. O. Pio w Pszczynie

„Tam gdzie ludzie dzielą się sercem, tam rośnie nadzieja”                                                                                                                               Phil  Bosmans

Od 2006 roku nasza szkoła jest w stałym kontakcie z Hospicjum św. O. Pio w Pszczynie. Poprzez kontakt z wolontariuszami uczniowie poznają cel i różne formy działalności, w ramach opieki hospicyjnej. Wiele razy podejmowaliśmy różne inicjatywy na rzecz hospicjum, jak udział w koncertach, kiermaszach, konkursach oraz akcji „Zdobywamy szczyty dla Hospicjum”.

vhccgj

W minionym tygodniu na lekcjach „Wychowania do życia w rodzinie”, w klasach siódmych  oraz w klasie VI b, gościliśmy wolontariuszki posługujące już kilkanaście lat w hospicjum.

gfsddhfds

Podczas tego spotkania uczniowie poznali różne obszary, w których można świadczyć bezinteresownie pomoc drugiemu człowiekowi. Zostali zapoznani z ideą wolontariatu, cechami wolontariusza i zachęceni do stworzenia koła wolontariatu w szkole.

Mam nadzieję, że takie koło wkrótce powstanie i w miarę naszych możliwości będziemy podejmować różne działania, bo nie ma nic bardziej szlachetnego jak dzielenie się tym co mamy, z drugą osobą.