Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

Poznajemy i oglądamy z bliska dziką przyrodę i jej mieszkańców.

W maju uczniowie kl.I d i I c uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Jest to miejsce, w którym uczniowie podziwiali jelenie, sarny, daniele, muflony,dziki i kozy. Największą atrakcją wycieczki była sokolarnia,  gdzie sokolnicy opowiadali i prezentowali loty ptaków drapieżnych. Ponadto uczniowie miło spędzili czas w kompleksie rekreacyjno – wypoczynkowym. Wycieczka stworzyła uczniom okazję do nauki poza ławką szkolną – poznania i obserwacji dzikiej przyrody wraz z jej mieszkańcami.

Jubileusz Chrztu Polski

„Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga”…                                                                                                   św. Grzegorz z Nazjanzu

W związku z przypadającą w tym roku 1050 rocznicą chrztu Polski, w naszej szkole były realizowane rożne przedsięwzięcia związane z tym ważnym wydarzeniem dla historii naszego kraju.

Uczniowie zostali włączeni w obchody tej uroczystości jaką było przyjęcie przez Mieszka I Chrztu w 966 roku.

BeFunkyCollage

BeFunky Collage 23

14 kwietnia (prawdopodobna data przyjęcia chrztu przez Mieszka I) uczniowie podczas Mszy świętej szkolnej odnowili przyrzeczenia chrzcielne, dziękowali za dar swojego chrztu, który dla każdego z nas jest wielkim darem, łaską i pieczęcią Boga.

Czytaj dalej Jubileusz Chrztu Polski