Fakultet matematyczno – fizyczny w ramach zajęć Rozwijamy swoje możliwości

„Odkrywam i rozumiem” pod takim hasłem odbywały się zajęcia fakultetu matematyczno – fizycznego. W czasie zajęć uczestnicy rozwijali swoje umiejętności logicznego myślenia i pracy zespołowej. Rozbudzali ciekawość poznawczą i zainteresowanie matematyką oraz fizyką, rozwijali umiejętności strategiczne, myślenie matematyczne i naukowe, formułowali wnioski oparte na obserwacjach empirycznych.
Były piktogramy – o poszukiwaniu związków, o dostrzeganiu i wykorzystywaniu prawidłowości, rozwiązywanie zagadek – zabawy w detektywa, matematyka na wesoło – gry edukacyjne, mini-konkursy oraz zadania interaktywne.
Uczniowie przeprowadzali eksperymenty na bańkach mydlanych, badali światło słoneczne (rozszczepianie i łączenie barw), oglądali zdjęcia 3D (widzenie trójwymiarowe), sprawdzali, jak działają filtry zielony i czerwony, poznali, czym jest iluzja, mierzyli prędkość pojazdów oraz wysokość różnych obiektów.
Przed nimi jeszcze wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie :-). Czekamy z niecierpliwością!