Międzynarodowy Dzień Życzliwości

21 listopada w 180 krajach na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Ideą tego święta jest, aby swoimi słowami, gestami i zachowaniem tworzyć wokół siebie pozytywną atmosferę bezinteresownej życzliwości.

A co to jest życzliwość? Synonimami tego słowa są m. in. dobroć, uprzejmość, serdeczność, empatia, przychylność, troska, serdeczność. Ktoś kiedyś powiedział: „Życzliwość jest jak bumerang – zawsze wraca”. Jeżeli w to nie wierzycie, zobaczcie filmik… I pamiętajmy – bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko w tym dniu, ale codziennie. To nic nie kosztuje, a da nam i innym wiele radościSmile

2 myśli nt. „Międzynarodowy Dzień Życzliwości”

  1. Tak ważny jest ten mały gest, słowo. Może Dzień Życzliwości nam przypomni,że warto… Pozdrawiam

  2. Czasem wystarczy się uśmiechnąć. Mały, najmniejszy gest. Podanie ręki, pomoc przy wejściu na schody. Sama wiem, że to pomaga. Zdradzę jeszcze jeden sekret: TO DZIAŁA NIE TYLKO W TEN JEDEN DZIEŃ. Naprawdę warto być miłym. Zauroczona Mama

Możliwość komentowania jest wyłączona.