Tydzień Misyjny-Dzień pod hasłem „Pomagamy innym”

W ramach trwającego tygodnia misyjnego, w naszej szkoły będziemy przeżywać dzień pod hasłem„Pomagamy innym”. W tym dniu gościć będziemy wolontariuszy, ogólnopolskiego projektu „Młodzi dla Kamerunu”. W ramach tego projektu jest organizowana różnego rodzaju pomoc, dla najbiedniejszych mieszkańców Kamerunu.

My również chcemy otworzyć swoje serca, na potrzeby innych ludzi i wesprzeć budowę szkoły, w jednej z kameruńskich wiosek.

Uczniowie przedstawią program o tematyce misyjnej, będzie również możliwość wsparcia dzieła misyjnego, poprzez zakupienie różańców wykonanych przez dzieci, pierników domowej roboty oraz innych artykułów.

W tym dniu uczniowie poszczególnych klas ubierają się w kolory symbolizujące poszczególne kontynenty:

Afryka -kolor zielony

Ameryka- kolor czerwony