„Pan Twardowski” obejrzany!

W sobotę, 5 kwietnia, grupa 25 miłośników teatru obejrzała w Operze Śląskiej w Bytomiu spektakl baletowy „Pan Twardowski” polskiego kompozytora pierwszej połowy XX w. Ludomira Różyckiego. Na scenie teatru wystąpili soliści, zespół baletowy, orkiestra i chórzyści Opery Śląskiej w Bytomiu oraz uczniowie bytomskiej Szkoły Baletowej. Artyści tańcem, muzyką i śpiewem opowiedzieli legendę o Panu Twardowskim, krakowskim szlachcicu, żyjącym w XVI w., który zaprzedał duszę diabłu w zamian za młodość i poznanie tajników magii. Z postacią tego jegomościa spotkacie się na pewno w literaturze – Adam Mickiewicz napisał balladę „Pani Twardowska”, którą omawia się na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej. Przedstawienie pokazuje losy bohatera aż do jego ucieczki… na Księżyc!
Piękna muzyka, taniec, stroje i dekoracje podobały się zarówno młodym, jak i dorosłym widzom. Zdjęcia ze spektaklu można zobaczyć klikając na tytuł. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce i zapraszam na kolejną. Tym razem do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „Skrzypek na dachu”, termin – 14 maja – tylko 19 miejsc! Pozdrawiam! J. Kukla.

3 myśli nt. „„Pan Twardowski” obejrzany!”

  1. Pewnie było Fajnie ja nie pojechałam bo mama się nie zgodził nie zapytałam się ale wiedziałam że się nie zgodzi bo to tak późno !!!!! Wink

  2. Ja nie jechałam, ale moja koleżanka tak i mówiła, że jej się bardzo podobało. Myślę, że miłośnicy teatru i opery powinni jeździć na wszystkie proponowane przez panią Kuklę opery i sztuki teatralne. Big Smile

Możliwość komentowania jest wyłączona.