XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Wiśle Wielkiej

Jak co roku laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich w Wiśle Wielkiej. Tym razem udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wzięli:

Sonia Szłapa z klasy I a, która recytowała wiersz Barbary Ciecierskiej „Bal motyli”,

Karolina Olszowiec z klasy III b, która recytowała wiersz Juliana Tuwima „Mowa ptaków”,

Natalia Jabcoń z klasy III a, która recytowała wiersz Hanny Łochockiej „Rak czupirak i rybka złośnica”.

I jak co roku uczniowie naszej szkoły pięknie zaprezentowali się i odnieśli sukcesy. W kategorii klas II-III Karolina Olszowiec zajęła III miejsce, a Natalia Jabcoń zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Fotor042923254

Koncert w Przedszkolu

Dnia 29 kwietnia, z udziałem przedszkolaków, odbył się koncert na niekonwencjonalnych instrumentach: Gongach, misach tybetańskich, dzwonkach Shanti, grzechotkach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie, słuchały, oddychały muzyką, a także miały okazję ją tworzyć… Niektórzy się wyciszyli-z Gongiem rozmawiali, niektórzy się ucieszyli… trochę rozmarzyli a niektórzy nieźle zdziwili. Zapraszamy do galerii.SAM_0182SAM_0260SAM_0173

Aerobik w klasie 5a

W piątek 25 kwietnia gościem dziewcząt z kl. Va na lekcji wychowania fizycznego była p. Agnieszka Biela, instruktorka aerobiku, która poprowadziła dla nich trochę inne zajęcia. Pani Agnieszka zapoznała dziewczynki z różnymi formami aerobiku oraz uświadomiła znaczenie i wpływ tej formy aktywności fizycznej na naszą sprawność, piękno, harmonię i estetykę ruchu oraz umuzykalnienie i utanecznienie.
Prowadząc zajęcia pokazała dziewczętom różne kroki oraz mały układ taneczny. Tempo zajęć było bardzo żywe, ale dziewczynki dobrze sobie poradziły i zasłużyły na pochwałę prowadzącej.
Umiejętności opanowane na tych zajęciach, dziewczynki mogą wykorzystać na lekcjach, do tworzenia własnych układów tanecznych oraz atrakcyjnego spędzania czasu wolnego.
Dziękujemy p. Agnieszce za poprowadzenie i uatrakcyjnienie lekcji.

aerobik

Międzynarodowy Dzień Tańca!

Międzynarodowy Dzień Tańca (ang. International Dance Day, World Dance Day) – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute  ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO).

Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Z okazji Dnia Tańca każdego roku inny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec. W ubiegłych latach autorką orędzia była amerykańska tancerka i specjalistka w zakresie antropologii tańca Katherine Dunham. Orędzia pisali także m.in. Maurice Béjart, Mahmound Reda, Kazuo Ohno i Robert Joffrey.

Al_HikesAZ: "Ballet Folklorico Alegria Dancers - Scottsdale Parada Del Sol 2009"; Flickr; CC BY NC 3.0
Al_HikesAZ: „Ballet Folklorico Alegria Dancers – Scottsdale Parada Del Sol 2009”; Flickr; CC BY NC 3.0