Dziewczyny z Piasku zwyciężyły w corridzie!

Dla Martyny Kijok z klasy IIa i Emilii Mazur z IIIa zmagania z ortografią to błahostka! Udowodniły to 9 kwietnia 2014r. zwyciężając w turnieju Europejska Corrida Ortograficzna. Konkurs ten odbywał się w Studzienicach i zorganizowany był przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnością współpracy, dlatego zdobyły I miejsce. Mamy nadzieję, że ich sukces będzie zachętą dla pozostałych uczniów. Doskonalcie swoje umiejętności ortograficzne! Martynko i Emilko – gratulacje!

Fotor041094331

Ząbki myjemy – zdrowo rośniemy

Uczniowie klasy II a spotkali się z higienistką szkolną – panią Anną Michałek. Celem tego spotkania było poznanie właściwych technik szczotkowania zębów oraz miejsc w jamie ustnej, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas mycia. Dzieci dowiedziały się, że codzienna profilaktyka pomaga zapobiec problemom jeszcze przed ich pojawieniem się. Przekonały się, iż dentysta to sojusznik w walce o zdrowe zęby i dziąsła, więc trzeba do niego chodzić regularnie.HPIM4682