Sezon rowerowy rozpoczęty

Dzisiaj po południu grupa uczniów i dorosłych rozpoczęła sezon wycieczek rowerowych. Pierwszy wyjazd odbył się do Kobióra na lody. Pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały i tylko pani w ciastkarni była bardzo zdziwiona, że tyle osób chce na początku wiosny coś u niej kupić. Zachęcamy innych uczniów aby wraz z rodzicami pojechali którąś z tras i zobaczyli jak pięknieje świat na wiosnę.

rower6

Kim będę, kiedy urosnę?

Fryzjer, strażak, lekarz, sprzedawca…to tylko niektóre z zawodów, z którymi zapoznały się dzieciaki w grupie „Żyrafek”. Odwiedziny dzieci w miejscowej aptece „Arkadia” pozwoliły przybliżyć pracę farmaceutki oraz znaczenie leków w naszym życiu. Panie w recepcji Ośrodka Zdrowia Dokawa opowiadały o konieczności dbania o zdrowie, pokazały również przedszkolakom gabinet zabiegowy. W zakładzie fryzjerskim panie pokazały w jaki sposób można się uczesać na różne okazje. W miejscowej remizie pan Marek Głombek opowiedział o  pracy strażaka, oprowadzał po remizie i pokazał nowy nabytek straży-  samochód ciężki Steyr o pojemności 13 tys. litrów wody.

Dzieci będąc pod wielkim wrażeniem w drodze powrotnej do przedszkola wymieniały swoje spostrzeżenia na temat poznanych zawodów.

Mariola Pastuszka