Klasowe mistrzostwa w skokach przez skakankę

Jedną z umiejętności, którą powinni zdobyć uczniowie klasy pierwszej, są przeskoki przez skakankę. Uczniowie klasy I b umiejętność tę zdobywali i doskonalili od początku roku szkolnego. Dzisiaj mogliśmy podziwiać efekty ich ćwiczeń podczas KLASOWYCH MISTRZOSTW W SKOKACH PRZEZ SKAKANKĘ. Każdy uczeń przez minutę miał wykonać jak największą ilość przeskoków. Mógł to robić na różne sposoby: rowerkiem, czyli unosząc raz jedną raz drugą nogę; obunóż; na jednej nodze, prawej lub lewej lub krzyżakiem. Oto zwycięzcy:

I miejsce: Eryk Pisarek

II miejsce: Weronika Olszynka

III miejsce: Lilianna Donotek

IV miejsce: Wiktoria Goldman

Warto dodać, że skakanie dobrze wpływa na organizm. Skoki przez skakankę wzmacniają mięśnie rąk, ale przede wszystkim wpływają na skoczność, wzmocnienie łydek, koordynację ruchową, wytrzymałość i kondycję. Niektórym wydaje się, że skakanie na skakance to dziecinna lub babska aktywność. To nie jest typowo kobieca forma ruchu. Swój trening o skakanie na skakance wzbogacają zapaśnicy i bokserzy. Skaczmy więc na zdrowie!

Agnieszka Tużnik