Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 29.11.2012r. dzieci grupy najmłodszej przeżyły  pierwszą ważną uroczystość: „Pasowanie na przedszkolaka”. Ceremonia rozpoczęła się od programu muzycznego. Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Dzieci udowodniły, że zasługują na miano „prawdziwego przedszkolaka”, wykazując się zdobytą wiedzą, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Po występach z powagą i odpowiedzialnością złożyły uroczyste ślubowanie. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania, którego dokonała dyrektor p. Jolanta Rudka  przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Moment ten wzbudził wśród maluchów i ich rodziców najwięcej emocji. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy oraz medale. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Aleksandra Spendel

Wycieczka do planetarium

Jak zmienia się wygląd  nocnego nieba w zależności od pory roku? Jakie gwiazdy i gwiazdozbiory możemy zobaczyć nocą na Śląsku? Gdzie można znaleźć Gwiazdę Polarną a gdzie wielki i mały wóz? Na te i inne pytania uczniowie klas szóstych znaleźli odpowiedź w czasie seansu „A jednak się kręci!”, w którym uczestniczyli w chorzowskim planetarium.

Podczas zajęć w stacji klimatycznej szóstoklasiści zobaczyli przyrządy, za pomocą których dokonuje się pomiaru temperatury, wilgotności, prędkości wiatru oraz ilości opadów. Dowiedzieli się także, jakie chmury zwiastują deszcz, burzę, trąbę powietrzną lub słoneczną pogodę.