Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 29.11.2012r. dzieci grupy najmłodszej przeżyły  pierwszą ważną uroczystość: „Pasowanie na przedszkolaka”. Ceremonia rozpoczęła się od programu muzycznego. Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Dzieci udowodniły, że zasługują na miano „prawdziwego przedszkolaka”, wykazując się zdobytą wiedzą, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Po występach z powagą i odpowiedzialnością złożyły uroczyste ślubowanie. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania, którego dokonała dyrektor p. Jolanta Rudka  przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Moment ten wzbudził wśród maluchów i ich rodziców najwięcej emocji. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy oraz medale. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Aleksandra Spendel