Wyjazd na spektakl „Legendy Orła Białego”

W poniedziałek 22 października klasy V pojechał do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl pt.”Legendy Orła Białego”.

Teatr Katolicki z Krakowa przedstawił ciekawą adaptację legend związanych z powstaniem państwa Polskiego. Uczniowie mogli zobaczyć m.in.: legendę związaną z założeniem Gniezna; poznać okrutnego Popiela i gospodarnego Piasta, zobaczyć jak Dratewka pokonał smoka i co zrobiła Wanda, która Niemca nie chciała. Przez legendarną historię naszego kraju widzów prowadzili trzej zabawni braciszkowie, którym to władca Polski polecił spisać historię jego kraju. Uczniom szczególnie spodobała się gra trzech aktorów odtwarzających postacie braci zakonnych. Byli oni wyjątkowo zabawni.                                              Przedstawienie pozostawiło sporo wrażeń.