Zdobyła Rysy!

Do tej pory społeczność szkoły znała uczennicę klasy IIb Karolinę Olszowiec jako artystkę, która pięknie recytuje (zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim) i pięknie śpiewa (wystąpiła w szkolnym konkursie MAM TALENT, śpiewa też na pszczyńskich scenach). Dziś chcę przedstawić Karolinę jako turystkę z pasją i miłością do gór, którą dzieli ze swoimi rodzicami i młodszą siostrą Martynką. W miniony weekend Karolina zdobyła najwyższy szczyt polskich Tatr – Rysy (2499 m n.p.m). Jest to niebywałe osiągnięcie, wymagające sprawności i wytrzymałości fizycznej, uporu i siły ducha.

Karolina jest jednym z najmłodszych i nielicznych dzieci, które w tak młodym wieku zdobyły Rysy. Była to, jak do tej pory, najbardziej wyczerpująca dla niej wyprawa.

Zdobyła już do tej pory wiele szczytów:  Skrzyczne ( bez użycia kolejki ) 1257m n.p.m, Dębowiec, Klimczok, Trzy Korony (Pieniny)  982m n.p.m., Czantoria Wielka ( bez użycia kolejki ), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe) 919m n.p.m., Babia Góra – Diablak – Perć Akademików, Barania Góra źródła Wisły, Pilsko, Kasprowy Wierch ( bez użycia kolejki ), Liliowe, Świnicka Przełęcz, Przełęcz pod Kopą Kondracką.

Karolina jest członkiem zaszczytnego KLUBU ZDOBYWCÓW KORONY GÓR POLSKI, posiada odznakę POPULARNĄ i ( nazbierała z nawiązką punkty na MAŁĄ BRĄZOWĄ – czeka na weryfikację ) Górskiej Odznaki Turystycznej GOT oraz kilka innych dziecięcych odznak PTTK.

W większości wycieczek górskich brała udział również młodsza siostra Martynka, która ma 4 lata i całkiem dzielnie chodzi po górach na własnych nóżkach… W zasadzie nie była tylko na Rysach.

Wyprawy, które przeżyła i trasy, które przemaszerowała sprawiają jej niebywałą radość. Słuchając jej opowieści i widząc ten entuzjazm (w poniedziałkowy poranek) mogę z całą pewnością stwierdzić, że rośnie nam człowiek z pasją i miłością do gór. Może przyszła himalaistka?

Dzięki uprzejmości Państwa Kamili i Tomasza Olszowiec przedstawiamy galerię zdjęć, które dokumentują wyprawy Karoliny i dzielimy się wspaniałymi widokami polskich gór.

Beata Skrzypiec

4 myśli w temacie “Zdobyła Rysy!”

  1. Jesteś bardzo odważna! Z szczerego serca ci gratuluje! Myślę że tez kieyś zdobedę ten szczyt!

  2. Gratuluję Karolinko!!!pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę-ciocia Ilona z Choszczna :-)

Możliwość komentowania została wyłączona.