Drugoklasiści w Żubrowisku w Jankowicach

Drugoklasiści uczestniczyli dzisiaj w wycieczce do „Żubrowiska” w Jankowicach. Tam czekała na nas pani leśniczy, która oprowadziła nas po leśnych ścieżkach rezerwatu żubrów. Opowiedziała o rezerwacie, żubrach oraz o roślinności lasu. Zobaczyliśmy  różne drzewa iglaste oraz liściaste (np. buki i czeremchy). Te drugie w październikowym słońcu  wyglądały bajecznie. Widzieliśmy opieńki oraz czerwonego muchomora! Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wczoraj urodził się czterdziesty pierwszy żubr w tej zagrodzie. Może uda się nam wybrać dla niego imię? Zobaczyliśmy też krótki film o życiu lasu i otrzymaliśmy na pamiątkę  foldery o rezerwacie żubrów.

Piękne są jankowickie lasy! Piękna jest złota polska jesień!

Zobaczcie więcej…

 

Jedna myśl w temacie “Drugoklasiści w Żubrowisku w Jankowicach”

  1. Zgadzam sie z pania że piękna jest polska jeśnień!

Możliwość komentowania została wyłączona.