Konkurs na komiks „Król Maciuś I”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie na komiks „Król Maciuś I” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie – Koźlu.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji do szablonu komiksu opartego na książce Janusza Korczaka. Szablon można pobrać ze strony lub wydrukować w bibliotece.

Gotowy komiks należy oddać do 17 października w bibliotece szkolnej.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Wokół dziecka” dofinanowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Łowiecki” u Państwa Helios

Przedszkolaki wraz z nauczycielkami odwiedziły zaprzyjaźnione gospodarstwo rolne zajmujące się m.in. hodowlą owiec. Dzieci dzięki uprzejmości Państwa Helios miały okazję obejrzeć zwierzęta, bliżej im się przyjrzeć i nakarmić je. Jesteśmy bardzo wdzięczni i w imieniu dzieci pragniemy: serdecznie PODZIĘKOWAĆ.

Aldona Czarnuch – Szłapa