Budujemy studnię dla mieszkańców Bomadi

Kwietniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” zapraszał czytelników do budowy studni głębinowej dla diecezji Bomadi w Nigerii. Jest to odpowiedź na apel o pomoc, jaki wystosował goszczący w Polsce ordynariusz diecezji Bomadi, bp. Hyacint Egbebo. W Nigerii bardzo poważnym problemem jest woda skażona ropą, roznosząca choroby. Na terenie wikariatu Bomadi mieszka 2,6 mln ludzi. Ponad połowa to dzieci.

„Nasza diecezja wymaga rozwoju. Potrzebujemy szkoły, kliniki, lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy. Ale najbardziej potrzeba czystej wody. Ludzi samych nie stać na wybudowanie studni głębinowej, a państwo nie pamięta o najuboższych” mówił „Gościowi” bp Egbebo. Brak wody pitnej nie uśmierca tak spektakularnie jak powodzie, trzęsienia ziemi czy wojny. Jego ofiary odchodzą w ciszy. To przede wszystkim noworodki i małe dzieci. Padają ofiarą chorób takich jak cholera, dur brzuszny, polio, biegunka.

Chcąc pomóc mieszkańcom Bomadi postanowiliśmy zbierać pieniążki, aby pomóc w budowie studni. W kościele znajdowała się skarbonka, do której, uczestniczący w majówkach uczniowie i dorośli, wrzucali przysłowiowy 1 grosz. Akcję zakończyliśmy 31 maja, zebraliśmy 101 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na konto bankowe „Małego Gościa Niedzielnego”.

Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się swoimi oszczędnościami z najbardziej potrzebującymi.

Kto nie zdążył nic wrzucić do skarbonki może wpłacić pieniadze:
77 1500 14 45 12 14 40 07 4690 0000
Fundacja Gość Niedzielny:
ul. W. Stwosza 11
40-042 Katowice
Dopisek: „Studnia”
Nie wolno zapomnieć o dopisku, żeby na końcu można zebrane pieniądze przekazać misjonarzom do Nigerii.

Jedna myśl nt. „Budujemy studnię dla mieszkańców Bomadi”

  1. Naprawdę warto chociaż podarować 1zł na studnie! My możemy się cieszyć wodą i czasami ją marnujemy, a oni jej nie mają!

Możliwość komentowania jest wyłączona.