Zdrowo i kolorowo

Dzień 26 października 2010 roku przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. W tym dniu uczniowie wszystkich klas starali się o to, by zmienić swoje nawyki żywieniowe zastępując słodycze i gazowane napoje własnoręcznie przygotowanymi owocowymi szaszłykami, koktajlami, sałatkami warzywno – owocowymi czy zdrowymi, przepięknymi kanapkami. Na apelu rozstrzygnięto konkurs dla klas młodszych na plakat na temat „Jemy zdrowo i kolorowo”, zaś uczniowie klas starszych przygotowali i przedstawili reklamy wybranych owoców lub warzyw.Także uczennice klasy IIb i IIIb przygotowały z tej okazji krótki teatrzyk, na zakończenie którego pouczały wszystkich słowami „Myj owoce przed jedzeniem – i kończymy przedstawienie”. Rzeczywiście było ZDROWO I KOLOROWO.

Mariola Jaworska, Katarzyna Bilek, Grażyna Wąsowska

zdrowie1zdrowie2zdrowie3