Konkursy matematyczne

W I semestrze uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą matematyczną, biorąc udział w następujących konkursach:

• Matematyczny Kogel Mogel,
  • Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „Olimpus”,
  • Matematyczne Łamigłówki,

Matematyczny Kogel Mogel

Matematyczny Kogel Mogel był konkursem międzyszkolnym. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów klas szóstych.

Do kolejnego etapu, który odbył się w Studzienicach, zakwalifikowali się Wojtek Jaworski (VI b) i Marcin Młotek (VI a).

Wojtek zajął IV miejsce, a Marcin VI. Gratulacje!

Olimpiada Matematyczna

Olimpiada Matematyczna to konkurs ogólnopolski, której pomysłodawcą jest firma OLIMPUS z Warszawy. Wzięło w niej udział 17 uczniów klas piątych i szóstych. W kategorii klas piątych najlepszy wynik uzyskała Kamila Broda z kl. V b – 19 miejsce (na 1895 uczniów z Polski), a w kategorii klas szóstych Marcin Młotek z kl. VI a – 7 miejsce (na 1786 uczniów z Polski). Wszyscy uczestnicy uzyskali wyniki powyżej średniej ilości punktów i zajęli miejsca w pierwszej połowie. Gratulacje!

Matematyczne łamigłówki

Matematyczne łamigłówki to konkurs szkolny przeznaczony dla uczniów kl. IV-VI. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Należało rozwiązać 5 zadań-łamigłówek (np. Pięć pająków łapie 5 much w ciągu 5 godzin. Ile much złapie 100 pająków w ciągu 100 godzin? Czy już wiesz ile?).
Miejsca były przyznawane oddzielnie w III kategoriach:

• kl. 4
    • I miejsce Kacper Skapczyk
  • kl. 5
    • I miejsce ex equo Kamila Broda i Krzysiu Koczuba
  • kl. 6
    • I miejsce Marcin Młotek

Gratulacje!

Konkurs Interdyscyplinarny

Odbył się również Konkurs Interdyscyplinarny dla klas szóstych. W etapie rejonowym naszą szkołę reprezentowali: Hubert Hellwig z VI b, Wojtek Jaworski z VI b oraz Marcin Młotek z VI a.

Anna Ryba