Adopcja serca

Od października 2009 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w „Dzieło Palotyńskiej adopcji serca”.

Gościliśmy w naszej szkole s. Teresę pracującą w Sekretariacie Misyjnym w Warszawie, która przedstawiła nam sytuację i warunki życia dzieci w Rwandzie i Kongu Demokratycznym.

Chcąc pomóc tym dzieciom tak bardzo doświadczonym przez los „zaadoptowaliśmy” dwoje dzieci.

Uczniowie „zaadoptowali”dziewczynkę Umuhozę Claudine, zaś nauczyciele chłopca Patricka Ntakirutimana. Otrzymaliśmy ich dane personalne oraz aktualne zdjęcia. Dziewczynka ma dziewięć lat, chłopak 5 lat. Oboje mieszkają w rodzinach zstępczych w diecezji Kigali w Rwandzie. Dzięki naszej pomocy będą mogły żyć w godnych warunkach, uczyć się i zdobyć w przyszłości zawód.

Chłopczyk
Patrick Ntakirutiman
dziewczynka
Umuhoza Claudine

Palotyńska Adopcja serca polega na comiesięcznych wpłatach wynoszących 63 złote, na konto Sekretariatu Misyjnego w Warszawie. Pieniądze są dalej przekazywane do konkretnej placówki misyjnej w diecezji Kigali w Rwandzie.

Palotyńską Adopcją Serca zostało objętych 5320 afrykańskich dzieci umożliwiając im zdobycie wykształcenia i godnego życia.

Barbara Pyclik