Matematyczny kwiecień

Matematyka to gimnastyka umysłu.

W mijającym miesiącu nasi uczniowie mieli okazję do takiej gimnastyki. Uczestniczyli w trzech matematycznych konkursach.

Były to:

• Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Kogel – Mogel”  dla klas V;

Konkurs odbywał się w SP 1 w Pszczynie, naszą szkołę reprezentowali: Dawid Chojecki i Maciej Kowol. Dawid zajął IV miejsce. Gratulacje!!!

• Matematyczne Mistrzostwa Polski dla klas IV-VI;

W konkursie brało udział 16 uczniów: Z. Kobiela, H. Loska, A. Nosek, M. Poloczek, J. Ryba, I. Zemła, M. Kowol, A. Jucha, Z. Goraus, D. Chojecki, I. Rębisz, I. Smoleń, M. Uliasz, I. Kania, W. Bankiel, M. Pychyński). Na wyniki musimy poczekać do końca maja.

• eliminacje do Międzyszkolnego konkursu Matematycznego dla klas IV „Kogiel – Mogiel„.

W finale, który odbędzie się w Rudołowicach, naszą szkołę będą reprezentować: Hania Loska i Izabela Zemła.

Życzymy wielu sukcesów!!!