Klasa 2 a w Pszczynie

To był dzień pełen wrażeń. Udaliśmy się autobusem do Pszczyny. Tam czekały na drugoklasistów różne atrakcje, a niektóre z nich były dla uczniów wcześniej przygotowaną niespodzianką. Najpierw udaliśmy się do ratusza, bo tam oczekiwała na nas pani wiceburmistrz Magdalena Czarnecka . Otrzymaliśmy odpowiedź na pytanie, czy burmistrz to zawód czy funkcja. Dowiedzieliśmy się jaką pracę wykonuje w urzędzie tata Ani.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz spacer po parku. Było wbieganie na Eis Keller oraz piknik na trawie . Były lody na Rynku. To był udany dzień!

Powiatowy konkurs z geografii

Trójka uczniów z klas VIII w składzie Zuzanna Skapczyk, Jakub Ryba i Filip Szweda reprezentowali naszą szkołę w miniony poniedziałek 7 kwietnia w Powiatowym Konkursie z Geografii. Zmierzyli się z niezwykle trudnym testem z wiedzy o problemach i regionach geograficznych Azji.

Zuzanna Skapczyk wykazała się ogromną wiedzą w tym temacie zajmując III miejsce!

Gratulujemy serdecznie sukcesu zarówno Zuzi, jak i chłopakom, którym niewiele zabrakło do podium.

Wycieczka do Pszczyny

W pierwszych dniach kwietnia uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum Zamkowe w Pszczynie w ramach XXXVII edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta we wspaniale zachowanych wnętrzach Muzeum Zamkowego. Uczniowie zapoznali się z historią pałacu oraz z życiem dworskim Hochbergów. Sala Lustrzana i Biblioteka cieszyły się największym zachwytem dzieci. Słuchacze zaznajomili się z najsłynniejszą mieszkanką zamku – księżną Daisy, która jest wizytówką tego miasta. Na koniec uczniowie szkicowali wybrane przez siebie elementy wyposażenia wnętrz. Warsztaty plastyczne w Muzeum Zamkowym były dla dzieci doskonałą okazją, aby połączyć edukację historyczną ze sztuką i kreatywną zabawą.

Wizyta w bibliotece

W środę 2 kwietnia uczniowie klasy 3a odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Piasku, gdzie odbyła się lekcja biblioteczna, którą poprowadziła pani Ewa Pala. Jednym z głównych celów było wysłuchanie baśni pt. „Brzydkie Kaczątko”. Po prezentacji wywiązała się rozmowa na temat tolerancji i empatii wobec drugiego człowieka. Uczniowie aktywnie wypowiadali się na temat lektury i zgodnie stwierdzili, że należy być tolerancyjnym wobec odmienności innych. Zapoznali się również z życiem i twórczością duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Na koniec dzieci miały także okazję wykazać się wiedzą dotyczącą twórczości pisarza, jak i omawianej lektury wypełniając książeczki i rozwiązując test. Jak się okazało wiedzy w tym zakresie mają całkiem sporo. Lekcja biblioteczna została zorganizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który przypada właśnie 2 kwietnia.

Dziękujemy pani Ewie za wspaniałą lekcję.