WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK

14 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Podczas zwiedzania uczniowie brali udział w pokazach lotów ptaków. Podziwiali loty skrzydlatych drapieżników orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia Spacerowali ścieżkami edukacyjnymi oraz Aleją Bajkową, w której znajdują się ruchome ekspozycje znanych bajek. Będąc w Leśnym Parku Niespodzianek mieli możliwość obcowania z naturą i dziką przyrodą. Podziwiali piękne widoki krajobrazu Beskidu Śląskiego. Uczniowie mieli możliwość spotkania i głaskania niektórych zwierząt. Spotkali m.in. sowy, jelenie, sarny, daniele, muflony, dziki, kozy, żubry, żbiki, świnki wietnamskie, a także lubiane przez wszystkich alpaki. Ważnym elementem wycieczki były wspólne zabawy na placu zabaw. Wycieczka była nie tylko okazją do obcowania z przyrodą, ale także świetną lekcją ekologii i szacunku do zwierząt.